Merhaba ben Serdar

1973 yılında İstanbul’da doğdum. Lise eğitimimi Özel Moda Kolejinde, lisans eğitimimi ise İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümünde tamamladım. Hayatıma yenilikler katmayı, yeni insanlar tanımayı, iletişim kurmayı, konuşmayı, dinlemeyi hep çok sevdim. Üniversite yılları boyunca öğrencilikle yetinmeyip, kendime bu yönlerimi besleyebileceğim alanlar yaratarak bir Network Marketing sistemine dahil olarak pazarlama tecrübesi kazandım. Bir yandan da Matematik ve İngilizce etüt dersleri vererek öğretmenlik altyapımı hazırladım. Mezuniyetten sonra kurumsal hayata atılarak ülkemizin sektöründe ileri gelen firmalarında 5 yıl finans ve yöneticilik tecrübesi edindim.

2002 yılında Özel Bando Çocuk Evi ile tanıştım ve kendi kurumumun başına geçti. Yıllar içinde çocuklarıyla -kendi deyimimle- meleklerimle, sevgili ekibimle, değerli anne babalarla hep birlikte Özel Bando Çocuk Evi’ni bir aileye dönüştürdüm. Bu arada iki kızıma, Nehir ve Nil’e kavuşarak ebeveynlik denen tatlı kalp ağrısını tattım. Okumanın, eğitimin, öğrenmenin gücüne inandığım için, pratik tecrübeyi teorik bilgi ile desteklemek için Atatürk Üniversitesi’nde Çocuk Gelişimi okudum, ardından aldığım Cardcert Uluslararası Akreditasyonuna sahip ‘Oyun Terapisi’ eğitimi ile çocukların dünyalarına ulaşıp, onlarla yolculuğunu sürdürmeye devam ettim.

Uluslararası akreditasyona inancım beni ICF ile tanıştırdı ve Perfect Mind Coach Academy den uluslararası profesyonel koçluk dersleri aldım. Zaman zaman vermekte olduğum seminerler ve katıldığım programlarla daha geniş kitlelere ulaşıp çocuklarımızın geleceğe sağlam adımlarla hazırlanmasını sağlamaya çalışmaktayım.

ASIL SEYAHAT KENDİ ÖZÜNE GİDEN BİR YOLCULUKTUR

Bana göre hayattan keyif almanın yolu; şükretmekten, içimizdeki çocuğa kulak vermekten, özümüzden uzaklaşmamaktan ve hiçbir zorlukta iyimserliği kaybetmemekten geçer.

Soru, görüş veya önerilerinizi duymaktan mutlu olurum