1973 yılında İstanbul’da doğan Mehmet Serdar Karaduman, lise eğitimini Özel Moda Kolejinde, lisans eğitimini ise İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümünde tamamladı.

Hayatına yenilikler katmayı, yeni insanlar tanımayı, iletişim kurmayı, konuşmayı, dinlemeyi hep çok sevdi, üniversite yılları boyunca öğrencilikle yetinmedi, kendine bu yönlerini besleyebileceği alanlar  yaratarak bir Network Marketing sistemi dahilinde pazarlama tecrübesi kazandı. Bir yandan da Matematik ve İngilizce etüt dersleri vererek öğretmenlik altyapısını hazırladı.

Mezuniyetten sonra kurumsal hayata atılarak 5 yıl finans ve yöneticilik tecrübesi edindi.  2002 yılında Özel Bando Çocuk Evi ile tanıştı ve kendi kurumunun başına geçti. Yıllar içinde çocuklarıyla -kendi deyimiyle- melekleriyle, sevgili ekibiyle, değerli anne babalarla hep birlikte Özel Bando Çocuk Evi’ni bir aileye dönüştürdü. Bu arada kendisi de iki kızına, Nehir ve Nil’e kavuşarak ebeveynlik denen tatlı kalp ağrısını tattı.

Okumanın, eğitimin, öğrenmenin gücüne inanan Mehmet Serdar Karaduman, Atatürk Üniversitesi’nde Çocuk Gelişimi okudu, ardından aldığı  Cardcert Uluslararası Akreditasyonuna sahip ‘Oyun Terapisi’ eğitimi ile çocukların dünyalarına ulaşarak, onlarla yolculuğunu sürdürmekte, zaman zaman vermekte olduğu seminerler ve katıldığı programlarla daha geniş kitlelere ulaşıp çocuklarımızın geleceğe sağlam adımlarla hazırlanmasını sağlamaya çalışmaktadır.