Mehmet Serdar Karaduman'a Altın Medya Ödülü

3. Uluslararası Altın Medya Ödülleri 25 Ekim Salı günü gösterişli bir organizasyonla sahiplerini buldu. Uğur Arslan, Ahmet Arıman ve Yılmaz Morgül gibi birbirinden ünlü isimlerin yer aldığı gecede sanat, sağlık ve müzik dünyasının önde gelen isimleri buluştu. Yılın En İyi Çocuk, Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanı ödülünü alan Mehmet Serdar Karaduman’a ilgi büyüktü. Yılın En İyi Çocuk, Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanı ödülünü alan Mehmet Serdar Karaduman duruşu, karakteri ve mesleğinde yarattığı başarılı profil ile gecede bulunanların yanı sıra basın dünyasının da ilgisini çekti.

Danışanlarının sorunlarına kalıcı çözümler bulan Mehmet Serdar Karaduman yirmi yıldır severek yaptığı mesleğinde art arda gelen başarıların temsilcisi olarak meslektaşlarına örnek oluyordu. Bunu bir kez daha Altın Medya ödülünü alarak kanıtlamış oldu. Bilenler bilir, bilmeyenler sosyal medya üzerinden kolayca ulaşabilir; sorunlarının çözümü için doğru adres olduğuna rahatlıkla emin olabilir.

Geceye, babasından aldığı ilhamla bir çok başarıya imza atacağını şimdiden gördüğümüz kızı Grafiker Tasarımcı Nehir Karaduman’la katılan Mehmet Serdar Karaduman kırmızı halıda gecenin kendisi için ne anlam ifade ettiğini şu sözlerle dile getirdi.

BİLİNÇLİ BİREYLER AZİMLİ EBEVEYNLERİN ESERİ “ Şiddet, çocukluk kaynaklıdır. Çocuklarımızın fiziksel veya psikolojik şiddette maruz kalmasını önleyelim. Geleceğimizi karartmayalım. Bu ödülü bilinçli bireyler yetiştiren azimli ebeveyn ve danışanlarıma adıyorum.”

Mehmet Serdar Karaduman kimdir?

1973 yılında İstanbul’un en nezih ve en eski semtlerinden Üsküdar’da doğdu. Lise eğitimini Özel Moda Kolejinde, lisans eğitimini ise İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümünde tamamladı. Bir yandan da Matematik ve İngilizce etüt dersleri vererek öğretmenlik alt yapısını hazırladı. Mezuniyetten sonra kurumsal hayata atılarak ülkemizin sektöründe önde gelen firmalarında 5 yıl finans ve yöneticilik tecrübesi edindi.

2002 yılında Özel Bando Çocuk Evi ile tanıştı ve kendi kurumunun başına geçti. Yıllar içinde çocukları, sevgili ekibi, değerli anne babalarla birlikte Özel Bando Çocuk Evi’ni geniş bir aileye dönüştürdü. Bu arada iki kızına, Nil ve Nehir’e kavuşarak ebeveynlik denen tatlı kalp ağrısını tattı.

Aile içinde ortaya çıkabilecek duygusal zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olabilmek amacıyla Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinde 464 Saatlik Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı eğitimini tamamladı.

Hâlâ Conley Üniversitesi Davranış Bilimleri Yüksek Lisans Eğitimi ile eş zamanlı Vera Cruz Üniversitesinde Davranış Bilimleri Bütünleştirilmiş Doktora Eğitimi almaktadır.

Zaman zaman vermekte olduğu aile, çocuk, iletişim, mahremiyet, ihmal ve istismar seminerleri, dergiler için yazdığı makaleler ve katıldığı TV programları ile daha geniş kitlelere ulaşıp çocuklarımızın geleceğe sağlam adımlarla hazırlanmasını sağlamaya çalışmaktadır. Çocuk, Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanı olarak bir çok kişinin sorunlarına kalıcı çözümler buluyorsunuz.

Sizi bu mesleğe yönlendiren nedir?

Esasında meslek beni içine çekti. Yaptığım mesleğin çekiciliği, insanlara dokundukça daha fazla dokunma arzusu, daha çok araştırma, daha çok eğitim almanın açlığı bir noktada sizi mesleğinizin odağına koyuyor. Hep dinlemeyi hep mentorluk yapmayı seven bir insan olarak bu işi gönülden profesyonelce yapmak insanın içine daha çok siniyor.

Mesleğinizdeki en zor anınızı sorsak ne dersiniz?

Meslekteki en zor anlar, sizler bir fayda sağlamaya çabalarken, bir çocuğun geleceğini aydınlatmak isterken, ebeveynin bu yardım elini itmesi, çocuğunu duygusal, sosyal ve bilişsel olarak kabullenmemesi. Bunu bir vaka olarak değerlendirmemek lazım.

Tags: